Merhabalar; 

Önceki yazılarımız'da kaş ve kalkan bölgesinde bulunan kapalı ısıtmalı havuz lux villalar sebebi ile, 4 mevsim tatilin mümkün olduğu konusuna değinmiştik.Bu günlerde villa kiralama şirketlerine gelen, 2021 yaz sezonuna yönelik rezervasyon talepleri gösteriyor ki 2020 den daha yoğun bir sezon kaş ve kalkan bölgesini beklemekte.

 Peki erken başlayan bu yoğun talebin sebebi nedir? aslında bu yoğun talebin sebebini açıklamak çok basit. 2020 yılı hepimizin bildiği gibi sağlık problemlerinin dünya çapında bir kargaşaya yol açması ile tatil planları altüst olmuştu. Buna rağmen hepimiz bu sürecin vermiş olduğu stresin de sebebi ile, ilk fırsatta kendimizi biryerlere atma ihtiyacı içinde bulduk.Bu noktada imdadımıza  müstakil havuzlu tatil villaları yetişti. Biraz spontane biraz kısa süreli de olsa, bir tatil planı yapmak isteyen birçok insan turizmciler arasında ''Son Dakikacı ve Kapı Müşterisi'' durumuna düştü. Tabi bu durum tatilciler açısından bayağı stresli bir villa arayışına sebep oldu. Nerede ise bütün villalar dolmuş, kalanlar ise  pek beğenilmeyen standartlara sahip ve fahiş denebilecek fiyatlar ile rezervasyona sunulmaya başlandı.Tabi asıl bombayı bu durumu fırsata çevirmek için sahibinden vb. siteler de, alelade şahıs hesapları açarak, lux villaları uygun fiyata kiraladıklarını söyleyen dolandırıcılar patlattı.

İşin özeti herkes güvenilir bir firmadan uygun fiyata, erken rezervasyon yaptırarak hem bu stresten kurtulabileceğini hem de bahsettğimiz tarz dolandırıcılık olaylarından korunmuş olacaklarını farkettiler. Her harükarda 30 ila 60 gün öncesi rezervasyon iptallerin de ücret iadesi ,tarih değişikliği veya villa değişikliği yapabilme özgürlüğü de ayrıca olumlu bir etken oldu.

Siz siz olun tatil planınızı son ana bırakmayın, soğuk kış günlerinde kahfenizi içerken, içinizi kıpır kıpır eden tatil planınızı ferah ferah yapın :)