Hepimizin bildiği gibi, son yıllar'da kısa süreli villa kiralayarak tatil yapmak oldukça popüler bir hal aldı.Bunun sebebi; kimi zaman, tamamen bağımsız, bize ait sakin  bir ortam da tatil yapma isteği ve /veya izole bir ortam'da bir süreliğine'de olsa insanlardan uzak kendi ailemiz ve sevdiklerimiz ile vakit geçirmek diyebiliriz.

Peki bu tarz bir tatil planlıyor isek  veya herşeyin istediğim gibi olacağı bir yer bulmak istiyorum diyor isek nelere dikkat etmeliyiz! Öncelikle şunu belirtelim'ki; internet üzerinden farklı platformlar'da harıl harıl villa aramak ve kafamızı karıştırmak yerine, önce bu tatil planı için ne gibi kriterlerimiz var , ne gibi beklentilerimiz mevcut ve nasıl bir bütceye sahibiz bunu netleştirmekte fayda var.Örneğin ; Özel havuzlu villa'da konaklamak istiyorum ama denize 'de sık sık giderim ve bolca 'da etrafta gezilip görülecek yerleri ziyaret etmek isterim 'mi diyorsunuz? Yada, Şehir'de okdar bunaldık 'ki ailemiz ve sevdiklerimiz ile doğa ile iç içe , kuş cıvıltıları için'de uyanacağımız, havuz başında kahfaltımızı yapıp, belki biraz doğa yürüyüşü yapabileceğimiz biryer olsun' mu diyorsunuz? Bu istek ve kriterlerinizi arkadaş ve aileleriniz ile önce kendi aranız'da tam ve net olarak belirledikten sonra, alanın'da uzman bir kiralama firmasına bu isteklerinizi ve varsa bürce limitlerinizi belirtmeniz, size oldukça kolaylık sağlayacak ve kafanız karışmadan, firma yetkilisi'nin  onlarca bölge ve yüzlerce villa ve konut arasından, kriterlerinize ve bütcenize en uygun tatil villalarını nokta atış olarak size sunmasını sağlayacaktır.Burada bölgede yapılabilecek aktivitelerden, ulaşım konusuna yada yakınlar'da gezilip görülebilecek yerlerden , alışveriş yapılabilecek yerlere kadar her konuda, kiralama firması yetkilisinden bilgi alabileceğinizi unutmayın.Bölgeye tamamen hakim ve kurumsal kimliğe sahip firmaları tercih etmeniz, tabiyki işi baştan sağlama almış olmanız demektir.Farklı platformlar'da villa sahibi olduğunu söyleyen şahıslar aracılığı ile villa kiralama'nın nekadar riskli olduğunu hep beraber gözlemlemiştik.Bir kere memnun kaldığınız bir villa kiralama firması ile bağınızı koparmadan her sezon devam etmek bu konu'da en mantıklısı.

Peki , Herşey güzel fakat bütcemizi nasıl ve neye göre belirlemeliyiz? En uygun fiyatlı ve bize en uygun villayı nasıl bulabiliriz?

Yine bu sorunun cevabı;iletişime geçeceğimiz maximum 2 - 3 kiralama firmasına ilettiğimiz kriterler doğrultusun'da , bu firmaların bize sunacağı, yakın standartlara sahip villaların fiyatlarını karşılaştırarak'ta sağlıklı bir sonuca ulaşabiliriz.Tabiyki burada erken rezervasyon yaparak, fiyatlar yükselmeden ve daha çok boş villa bulunurken kiralama yapmak ta hem işimizi kolaylaştıracak hem'de daha uygun fiyata tatil planımızı yapmamızı sağlayaktır.

Herkese Sağlıklı , Huzurlu ve güzel anılarla dolu tatiller dileriz.  :)